בחירה נכונה למזרן

כל אחד יודע עד כמה חשוב להקפיד על שנת לילה טובה ואיכותית. שנת הלילה היא זו שקובעת ברוב המקרים את מצב הרוח של הבן אדם ביום המחרת. מי שלא מצליח לישון טוב בלילה, כנראה יקום עייף ועצבני בבוקר. כתוצאה מכך, כל היום עלול להיהרס היות ובמקום להיות מרוכזים בלימודים או בעבודה, הגוף ירצה לישון ומצב הרוח יהיה קשה ולא נעים. שינה טובה הינה פרמטר חיוני עבור היכולת להתרכז לאורך זמן בנושא מסוים, לשמור על סבלנות במצבים קשים וכמובן להיות במצב רוח טוב וחינני לאורך היום. ישנם גורמים רבים המשפיעים על איכות השינה, כמו למשל טמפרטורה נעימה לגוף, חושך מוחלט, ניקיון המיטה וכדומה. אך הפרמטר החשוב ביותר שמשפיע על איכות השינה הינו איכות המזרן. מזרן רך מידי עלול לגרום לכאבי גב תחתון, היות והגוף שוקע ולא מקבל את התמיכה הראויה. מזרן קשה מידי עלול לגרום לכאבי כתפיים, היות ומי שישן על הצד עלול למעוך את הכתפיים שלו בשל עודף של תמיכה מכיוון המזרון. לכן כל אחד חייב להתאים לעצמו את המזרון האופטימלי עבורו ועבור תנוחת השינה שלו.

בחירת מזרן

כיצד כדאי לבחור מזרן מתאים?

1. חשוב להתאים את רמת הקשיחות של המזרון לצורת השינה של האדם. המזרון אמור להעניק תמיכה לכל הגוף ולמנוע שקיעה. ישנם אנשים שירגישו בנוח יותר עם מזרון רך יותר, ואילו אחרים חייבים מזרון קשיח יותר. חשוב לבחור את רמת הקשיחות של המזרון לפי הנוחות האישית, ובכל מקרה לוודא כי קיימת תמיכה מינימלית. מומלץ לנסות את המזרון בבית לפני ההחלטה הסופית, על מנת לוודא כי הוא נוח ואינו גורם לכאבים.

2. חשוב לבחור מזרון איכותי בעל עמידות גבוהה ואחריות לאורך שנים. במזרון פחות איכותי שכבות הריפוד נוטות להישחק מהר יותר, ובכך רמת הנוחות שלו יורדת. לכן עדיף לשלם קצת יותר עבור מזרון איכותי שיחזיק מעמד שנים מבלי להישחק ומבלי לפגוע ברמת התמיכה שלו. חברה איכותית תעניק אחריות של לפחות 10 שנים על המזרנים שלה, כך שזו גם דרך לוודא כי מדובר במוצר איכותי.

3. חשוב לבחור במזרון אשר מתאים לאקלים הישראלי, היות ורוב האנשים נוטים לאבד במהלך שנתם כחצי ליטר של נוזלים אשר נספגים במזרון. לכן חשוב לבחור במזרון בעל פתחי אוורור אשר ימנעו את הצטברות הלחות, ובכך יעניק שנת לילה טובה יותר.

4. חשוב לבחור מזרון שיהיה מספיק גדול כדי להכיל אתכם, כולל את בן או בת הזוג. חשוב לזכור כי מזרון קטן מידי יגרום לתחושת דוחק וצפיפות אשר יפריעו לאיכות השינה וימנעו תנועה חופשית בלילה.

טיפים נוספים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מזרן חדש

ניתן היום למצוא בשוק מבחר עצום של מזרנים שונים, אשר מגיעים בטווחי מחיר שונים החל ממאות בודדות של שקלים, ועד עשרות אלפי שקלים. כל אחד חייב כמובן להתחשב במגבלות התקציב שלו, וחשוב לדעת כי מזרון איכותי לא חייב לעלות כמו דירה בתל אביב. ניתן בהחלט למצוא מזרן טוב גם במחיר סביר והוגן לכל כיס. חשוב להקפיד אבל על רכישה של מזרון אשר נושא תו תקן ישראלי, על מנת לוודא כי הוא עשוי מחומרים בטוחים ואינו טומן בתוכו שום סכנה. כמו כן, חשוב לא לוותר על תקופת ניסיון על מנת שהגוף יתרגל למזרון ורק כך ניתן יהיה לדעת על מידת ההתאמה שלו. מומלץ כמובן לרכוש את המזרון בחברה מוכרת וידועה, על מנת להבטיח לעצמכם אמינות ואיכות לאורך זמן.


© 2014: צמצם - אתר המאמרים על צילום ואירועים