החלקה יפנית

החלקה יפנית

החלקה יפנית

איך לתחזק החלקה יפנית בצורה נכונה?

 

החלקה יפנית זו החלקה קבועה שאינה נעלמת עם הזמן. רק כאשר השיער אורך באופן ניכר, יש לבצע שוב החלקה יפנית. החלקה יפנית דורשת תחזוק מיוחד , שיעזור לשמור על השיער חלק ללא סימנים.

כדי ליהנות משיער חלק לאורך זמן, יש צורך לבצע תחזוק להחלקה היפנית. תחזוק ההחלקה היפנית מתחלק לשני חלקים, הבאים אחד אחרי השני.השלב הראשון הכרחי בכדי להימנע מגרימת סימנים לשיער, והשלב השני אחראי לשמר את ההחלקה ואת השיער שעבר החלקה יפנית.

 

שמפו ללא מלחים בתוספת קרטין– לשמירה על ההחלקה היפנית ועל השיער עצמו

החלק הראשון והקריטי ביותר הוא מיד לאחר ההחלקה עצמה. לאחר שהחומר ההחלקה היפנית מורד מהשיער, יש להקפיד למשך שלושה ימים לא להעביר את השיער מאוחרי האוזניים, לא לאסוף אותו בשום צורה שהיא (לרבות סיכות, קליפסים וגומיות) .כל נגיעה בשיער העלולה להשאיר סימן-גלגול של קצווה, פוני מאחורי האוזן וכיוצא בזה- אסורה, משום שהשיער עדיין רגיש לשינויים והסימנים עלולים להישאר עליו. בשלושה ימים הראשונים לביצוע החלקה יפנית יש להשאיר את השיער פזור לחלוטין .רצוי להימנע מלשטוף אותו או לחשוף את השיער ללחות מסוימת- קרמים לשיער אסורים וכן שהיה בסאונה או בבריכה.

לאחר שלושה ימים אין בעיה לאסוף את השיער או להעבירו מאחורי האוזניים, משום שהשיער כבר התקבע בצורה הישרה בזכות ההחלקה היפנית.

 

השלב השני בתחזוק החלקה יפנית, נמשך באופן קבוע עד לביצוע ההחלקה הבאה. שלב זה דורש שימוש בחומרי טיפוח נטולי מלח. בישראל ניתן למצוא כמה חברות המשווקות שמפואים ומסכות הזנה לשיער ללא מלחים, מיוחדות להחלקה. רגע בישראל המבחר עדיין קטן, אך אין ספק שעוד ועוד חברות טיפוח ישתלבו ויציעו מוצרי טיפוח לשיער ללא מלחים.במידה והמחיר של מוצרי הטיפוח המיוחדים להחלקה יקר, ניתן להשתמש בשמפו לתינוקות שאינו מכיל מלחים (יש לוודא זאת על רשימת הרכיבים).ישנם גם מוצרי טיפוח לשיער המכילים קרטין, שמומלצים מאוד לתחזוק החלקה יפנית.

 

בעזרת תחזוק נכון של החלקה היפנית, וטיפוח השיער בחומרים המיועדים להחלקה, ההחלקה היפנית תשמר היטב עד לפעם הבאה שהשיער יתארך ויצטרך חיזוק של ההחלקה.

 
המרכז להחלקות, תוספות ועיצוב שיער
המומחים בהחלקות: החלקה יפנית, החלקת קראטין, החלקת משי, הסרת שיער בלייזר