מניעת נשירת שיער

מניעת נשירת שיער

מניעת נשירת שיער

נשירת שיער יכולה להיות תופעה לא נעימה, המפריעה לשגרת ימינו. מי שסובל מנשירת שיער יודע כמה קשה יכול להיות להסתדר איתה ולכן יעשה הכול על מנת למנוע אותה.

מניעת נשירת שיער אינה דבר קל וחשוב לדעת שלא תמיד אפשר למנוע אותה לגמרי, לעיתים מדובר בהאטה של הנשירה או בשמירה על הקיים, אך יעידו רבים, אם אפשר להאט או לשמור על הקיים שווה לעשות את המאמץ.

מניעת נשירת שיער, איך לגשת לזה. בראש ובראשונה חשוב לאפיין את המצב הקיים ולהבין מה גורם לנשירת שיער. הסיבות לנשירת שיער יכולות להיות רבות ומגוונות החל מנטייה גנטית ועד למצב זמני, המאופיין בנשירת שיער כמו לחץ, מתח, דיכאון או שינויים הורמונאליים כמו הריון ולידה.

מניעת נשירת שיער שנגרמת ממצבים זמניים והפיכים, קלה יותר ממקרים שבהם מדובר בגן נשירת שיער או בנטייה לנשירת שיער, אך יש לבדוק כל מקרה לגופו. כך למשל, מניעת נשירת שיער במצבים בהם התגלה כי האדם סובל ממחסור בויטמינים או שיש לו תזונה לקויה, ניתן לטפל בנשירת השיער על ידי איזון הגוף והחזרתו למסלול הנכון. במקרים בהם ידוע שמדובר במצב זמני או במצב שניתן לטפל בו על ידי תרופות או שינוי אורך חיים, מניעת נשירת שיער אפשרית.

כמובן שלא תמיד מדובר בשינוי מיידי, נשירת שיער יכולה להיות סימפטום להרבה דברים ולעיתים מניעת נשירת שיער, גם במקרים בהם הסיבה זמנית או ניתנת לטיפול, יכולה לקחת זמן ולדרוש מהמטופל להשקיע זמן ואנרגיה בנושא.

החלק החשוב ביותר במניעת נשירת שיער, זה לעבור את התהליך עם אדם המוסמך לכך. רופא או אדם אחר אשר יש לו ניסיון ויכול לבחון את תוצאות הטיפול בזמן אמת, על מנת לראות האם אכן מדובר בתוצאה מוצלחת במניעת נשירת שיער וללוות אותך במהלך הטיפול, כך שתקבלו את התוצאה הרצויה ולאורך זמן.

מניעת נשירת שיער יכולה להיות הליך לא פשוט, אך כשעושים זאת נכון ניתן להגיע לתוצאות ולמעשה להשאיר את בעיית נשירת השיער מאחור.

מניעת נשירת שיער

מה חשוב לדעת על מניעת נשירת שיער

  • ראשית יש להבין את הסיבות לנשירת שיער, כיום קיימות סיבות שונות לנשירת שיער ומצבים שונים המאופיינים בנשירת שיער, כמו כן ישנן סיבות נפוצות יותר אצל גברים לעומת סיבות נפוצות יותר אצל נשים. הבנה מלאה של הסיבות, יכולה לסייע למניעת נשירת שיער.
  • חשוב לעבור את הטיפול ואת המעקב אצל אדם מומחה בתחומו, אשר יכול לתת לכם את המענה הנכון וללוות אתכם לאורך כל הטיפול
  • לעיתים בעת הליך מניעת נשירת שיער, יוצגו בפניכם מספר שיטות ודרכי טיפול, חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולהבין מה מתאים לכם לא רק מבחינת מצב וטיב נשירת השיער, אלא גם מבחינת אופי ומבחינת תקציב.

נשירת שיער – תזונה

כיום ניתן להצביע על מקרים רבים בהם יש קשר ישיר בין תזונה לקויה או לא מאוזנת, לנשירת שיער. התזונה שלנו משפיעה על כל גורם בחיינו האנרגיה שלנו, המראה הכללי וכמובן גם מראה וטיב השיער. נשירת שיער תזונה, כל מה שרציתם לדעת על הנושא

10 עובדות על נשירת שיער ותזונה
אחת הסיבות הנפוצות לנשירת שיער, בייחוד אצל אנשים שאינם סובלים מנטייה לנשירת שיער או שאין להם בעיה בעור, הינה תזונה לקויה.
המזון שאנו אוכלים מכיל ויטמינים ומינראלים, חלקם משפיעים באופן ישיר על טיב זקיק השערה. כך למשל, תזונה שאינה מכילה מספיק וויטמינים חיוניים או מינרלים עלולה לגרום לנשירת שיער.
במידה וסובלים מנשירת שיער ובהיעדר כל ממצא אחר, מומלץ לעבור בדיקות על מנת לבחון האם חסרים לנו ויטמינים כלשהם שיכולים להעיד או להשפיע על נשירת שיער.

כשמדברים על נשירת שיער תזונה, חשוב מאוד להכיר את החלבון. השיער שלנו בנוי מחלבון הנקרא קיראטין הנבנה בגוף באמצעות חומצות אמינו. כאשר אנו סובלים ממחסור בחלבון איכותי אשר נמצא במוצרי חלב, בשר, ביצים וכדומה, אנו יכולים לסבול מנשירת שיער.
מעבר לחלבון גם מחזור בברזל יכול לגרום לנשירת שיער. במידה ועברתם בדיקות ונמצא שחסר לכם ברזל, תוכלו לקחת תוספים או לאכול יותר מאכלים שיש להם ברזל ובכך להימנע מנשירת שיער.

מחקרים מראים כי כאשר רמת ויטמין הA בגוף אינה מאוזנת, כלומר שיש חוסר או עודף, שהרי ויטמין A אינו נפלט דרך השתן בדומה לויטמינים אחרים, ניתן לזהות תופעה של נשירת שיער, כך שיש קשר בין נשירת שיער ותזונה.

הקשר בין נשירת שיער – תזונה אינו בא לידי ביטוי רק באוכל שאנו אוכלים, אלא גם בשתייה. שתייה מרובה של משקאות ממותקים לצד אי שתיית מים, עלולה לגרום לנשירת שיער ולכן מעבר לתזונה מאוזנת, יש להקפיד גם על שתיית מים.

נשירת שיער תזונה יכולה להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים, כולל אצל ילדים או מתבגרים וכמובן גם אצל נשים וגם אצל גברים.
תזונה לא מאוזנת במהלך הריון, עלולה להחריף את נשירת השיער במהלכו ולכן מומלץ לנשים הרות הסובלות מנטייה לנשירת שיער, להימנע מאכילת אוכל שומני ולא בריא.

אנשים אשר סובלים מנשירת שיער כרונית חייבים להגיע לרופא לאבחון וטיפול בין אם מדובר בסיבות ספציפיות לנשירת שיער או בין אם מדובר בנשירת שיער ותזונה, כך שנשירת השיער מתבססת על מחסור בויטמינים או בתזונה לקויה.

נשירת שיער

טיפול בנשירת שיער

נשירת שיער הינה בעיה מוכרת מאוד אשר עלולה לשבש את חיינו. כיום ישנן מספר שיטות ואופנים לטפל בנשירת שיער, אך לפני שניגשים לשלב טיפול בנשירת שיער, חשוב להבין את המניעים לבעיה ולהתייעץ עם גורם מתאים, לאחר זיהוי שורש הבעיה, ניתן להתחיל לחשוב על טיפול בנשירת שיער.

נשירת שיער טיפול, השיטות הפופולאריות לטפל בנשירת שיער
נתחיל מכך שטיפול בנשירת שיער יכול להתבצע בכמה דרכים, ככל שמגמת דילול שיער הולך ומתפתחת בעולם, כך צצות להן שיטות חדשות לטפל בשיער דליל ולעצור התקרחות.

כל אדם אשר סובל מנשירת שיער ומחפש טיפול בנשירת שיער, צריך להבין את הסיבות האישיות שלו לנשירת שיער ויותר מזה, לבחון מהי שיטת הטיפול המתאימה לו, לא רק מבחינת מצב זקיק השיער אלא גם מבחינת תקציב ואופי.

במקרה של נשירת שיער טיפול יכול להתבצע בכמה אופנים. אחת הדרכים היא להסוות את תופעת דילול השיער על ידי תכשירי שיער למיניהם אשר נועדו להסוות שיער דליל.חשוב לציין כי תכשירים אלה אינם תכשירים רופאים אלא תכשירים קוסמטיים שרק מכסים על דילול השיער ולא מצמיחים או מונעים את נשירתו.

במידה והינכם מעוניינים בטיפול רפואי יותר, כיום ישנם תכשירים ותרופות אשר מהוות חלק בטיפול בנשירת שיער, כמו מינוקסידיל או פרופסיה אותן תרופות מטפלות בבסיס שורש השערה ומיועדות לעצור נשירה ולחדש את צמיחת השיער. הצלחת השימוש בתרופות הינו אישי לחלוטין ויש לקחת זאת בחשבון ולהתייעץ עם גורמים מתאים באשר לנשירת שיער טיפול זה או אחר.

טיפול בנשירת שיער

מעבר לכך, במידה ונשירת השיער שלכם נגרמת עקב מחסור בויטמינים, תוכלו לפעול על מנת להשלים את החסך לפני שאתם נוקטים טיפול דרסטי בנשירת שיער. נשירת שיער עקב מחסור בויטמינים נפוצה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים ולכן חשוב לוודא את סיבת נשירת השיער ולא להתפתות להבטחות שווא.

טיפול נוסף וקבוע יותר בנשירת שיער, יכולה להיות השתלת שיער. מדובר בטכניקה בה משתמשים בשיער מהעורף, המאופיין בצמיחה מאסיבית וצפופה ומעבירים אותו אל הראש. מדובר בפעולה כירורגית אשר מתבצעת בהרדמה וכרוכה באי נוחות מסוימת, בעיקר כמה ימים לאחר הטיפול. השתלת שיער יכולה להתבצע רק מגופו של המטופל ולכן מי שמתאים לנושא צריך להיות בעל שיער עבה ובכמות מספקת באזור העורף. כמו כן, השתלת שיער מתאימה למי שבעיקר סובל מקרחות קטנות בפדחת ולא למי שסובל ממפרצים ולכן יש להתייעץ עם גורם מוסמך על מנת לבדוק התאמה להשתלת שיער.

השתלת שיער אינה נחשבת לדבר זול ולכן כאשר בוחנים שיטות טיפול בנשירת שיער, חשוב, מעבר להתאמה אישית לטיפול, לקחת בחשבון גם את הגורם הזה.